Rendszeresen olvasom ezt a blogot ( Golden Blog díjas ) és már évekkel ezelőtt magamra ismertem - érdemes végigilvasni - én csak most kivonatolom.
http://www.tothandras.hu/blog/index/2007-02-24/ugyfeleink-1-a-moszkva-teri-generacio/#more-52
Moszkva téri generáció nevét leginkább a közismert film tette híressé, mely – többek közt – az 1989-es érettségi botrányról szól.
Ez a generáció a „szerencsés”, ők voltak azok a friss-diplomások, akiket az 1990-es években betelepülő multik tömegesen vettek fel, és itt gyors karriert futottak be. Sokan, az idősebb és a fiatalabb generációból, irigylik is őket ezért.
Milyen ma ennek a generációnak az élete?
Viszonylag jó fizetés - és kitapossák a belüket.
Ez Moszkva téri generáció jellemzően nem családos: egyrészt ilyen hajtott tempó mellett nem nagyon jut idő párkapcsolatokra, másrészt manapság egyébként sem divat fiatalon házasodni.
Milyenek a kilátások így a Moszkva térről?
„Negyven felett alig vannak kollégák. Miért én maradhatnék majd? A multik nem a hűségükről és lojalitásukról híresek: minden lelkiismeret-furdalás nélkül lecserélik a negyven éves dolgozókat két húszévesre. Egyébként is: akarja és tudja az ember olyan sokáig vinni ezt a munkatempót?” – ezek azok a kérdések, amik álmatlan éjszakákat tudnak okozni. Ráadásul, ahogy az idő telik, ezek a kérdések egyre erősebben merülnek fel.
Mit lehet erre tanácsolni?
Én úgy látom, a töréspont, amikor az eddigi munkának vége lesz, előbb-utóbb mindenképpen eljön: akár készülünk rá, akár nem.
Meg szoktam kérdezni a Moszkva téri ügyfeleimet: ha nem kötné a fizetés nagysága, szíve szerint mit dolgozna?
Hogy én már mi mindent hallottam! És miért nem teszi meg?
A Moszkva téri generáció számára nem az a kérdés, hogy eljön-e a váltás napja (mert az biztosan eljön), hanem az, hogy fel lesznek-e rá készülve. Egyik barátom mondja: szerencse nincs, csak az alkalom és a felkészültség találkozása. Ilyen értelemben nagyon sok ember számára – ha felkészült – a munkahelyéről való kirúgásának napja életének legszerencsésebb napja is egyben.
Nekem csak pár kiegészítő kérdésem van :
Ment már valaki Nyugdíjba a cégtől , ahol dolgozol ?
Hány éves a legidősebb dolgozó ?
Vitt már el mentő valakit a munkahelyedről ?
Ismerkedő meetingen felmerülő kérdés : ki dolgozik itt több mint 1 éve - több mint 2 éve , több mint 3 éve - több mint 5 éve ?
a legtöbben a 1 - 2 évnél jelentkeznek :)
Ezekről is lenne pár sztorim ... és nektek ?